archiwum wypraw

czyli co się wydarzyło i wydarzyć ponownie może ;)

 • Gruz Rally Romania 2020

  Od: Do:

  Zainspirowani dokonaniami czeskich śmiałków zdobędziemy w Rumunii kilka szczytów Karpat Absurdu, udowadniając, mam nadzieję, że się da bawić bez zadęcia i napinki :)

  W planach oczywiście kilka rumuńskich evergreenów, gdzie zazwyczaj wjeżdżają opancerzone i wszystko mające superpatrolesuper z silnikami v8.

  Sześć dni przygód w rumuńskich ostępach w towarzystwie wariatów, kamieni, błota i bydła rogatego.

 • Majówka off-road w Karpatach - Maramuresz i Bukowina

  Od: Do:

  Zapraszamy na wspólną wiosenną przygodę w północno-wschodnich ostępach rumuńskiego pasma Karpat.


  Impreza powinna spełnić wymagania zarówno doświadczonych offroaderów, oferując całkiem pokaźne trudności terenowe, jak i początkujących amatorów 4x4. Mamy pewne porachunki z karpacką przyrodą po ostatnim jesiennym Maramuresz Classic, gdy ogromna ilość wiatrołomów oraz brak trakcji na glinkach w kilku miejscach uniemożliwił nam pokonanie całego, przygotowanego wcześniej w pocie i znoju, roadbooka.

 • Maramuresz Vintage Meeting 2018

  Od: Do:

  Czasy katowania żelaza z lat '60, '70 i '80 się dawno skończyły - nadeszła epoka, kiedy znalezienie nieskundlonego cj-ta, sj-ta, lj70, k160, nivy czy gazika, nie mówiąc już o takim rendżu classic, to spore wyzwanie. Impreza dla wariatów, którzy chcą zachować te auta w stanie możliwie bliskim fabryce, traktując je z szacunkiem należnym wiekowi, ale będąc świadomym ich potencjału terenowego.

 • Off-Road Classics Trip. Romania 2020

  Od: Do:

  Jeżeli tak, jak my, odczuwasz nostalgię za minionym światem analogowej motoryzacji, a w garażu skrycie dopieszczasz starego Patrola, Serię, czy Gazika - czuj się zaproszony na wyprawę wschodnimi rubieżami CK Monarchii. Impreza z naciskiem na wspólną jazdę i biesiadowanie, z dziennymi odcinkami pozwalającymi po drodze dobrze zjeść, wypić szato, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w winniczkach, czy na rynkach prowincjonalnych wschodnioeuropejskich miasteczek. Pomyślana raczej, jako wakacje w dobrym towarzystwie z elementami komicznymi :

 • Wakacje z Duchami 4x4

  Od: Do:

  Rodzinna wyprawa off-road do Bułgarii i na Thassos. Tydzień w terenie, tydzień na plaży!

  Klimat bułgarskiego interioru, wspaniali ludzie, niesamowite żarcie i trunki, perełki architektury bułgarskiego odrodzenia... cisza i spokój - na pewno odpoczniecie!  Na koniec zagubimy się gdzieś na wyspie Thassos pełnej oliwnych gajów, kotów i greckich tawern z owocami morza i musaką. Impreza o charakterze rodzinnym - zapraszamy z dzieciakam!

 • XXVII Maramuresz Classic - jesień 2020

  Od: Do:

  Coroczna tygodniowa, bezkompromisowa włóczęga 4x4 dla odważnych i świadomych użytkowników.

  Death or glory rumuńskiego overlandingu.

  Kolory karpackiej jesieni pozbawią Was tchu, wieczorne ogniska zapamiętacie (lub nie) na długo, a mroźne poranki pewnie do końca życia.

 • ZORZA POLARNA W NORWEGII

  Od: Do:

  Zimowe wycieczki nie muszą oznaczać nart :) My proponujemy wyjazd do Norwegii na poszukiwanie zorzy polarnej - przepięknego zjawiska świetlnego, występującego najczęściej za kołem podbiegunowym. Pojedziemy do obozu Samów, gdzie z dala od świateł miasta są świetne warunki na obserwację. Do tego przejedziemy się psimi zaprzęgami i zanocujemy w tradycyjnym namiocie regionu - lavvu. Popłyniemy też w rejs wzdłuż wybrzeża Norwegii z Tromso do Kirkenes, a wieczorem z pokładu statku będziemy wypatrywać kolorowych "świateł północy".

 • 4x4 Wakacje z Duchami 2020 - BiH, Montenegro

  Od: Do:

  Zaraz po zakończeniu roku szkolnego planujemy głębsza eksplorację niebywale ciekawych przyrodniczo i etnicznie rejonów Bośni, Hercegowiny i Czarnogóry, miejscami zahaczając o chorwacki interior. Poruszać się będziemy nieco poza utartymi szlakami, korzystając oprócz dróg asfaltowych, również z szutrów i odcinków terenowych o zróżnicowanym stopniu trudności, jednak dostępnych również dla zupełnie seryjnych samochodów terenowych.

 • Gruz Rally Adventure - Wschodnie Rubieże

  Od: Do:

  Gruz Rally Adventure to cykl imprez dziwnych.
  Nasi Huzarzy chwackim zajazdem zdobyli onegdaj - roku Pańskiego 2020 - Siedmiogród i okolice. Tym razem odwiedzimy wschodnie rubieże Matki naszey, Rzeczypospolitej, dając odpór tatarskim i kozackim zagonom. Oyczyzna wzywa! Trza nam ieno wozów bojowych za 2000 dukatów glapińskich kupionych, zapasu miodu, piwa i antałka gorzałki. Mięsiwo sami upolujem i na ogniu przyrządzim, a jeśli nie, to Pani z Gieesu gwałtem weźmiem. Myć się zanadto nie będziem, bo jak wiadomo - milszy Opatrzności człek pobożny, niźli czysty!

 • Zlot Off-road - Diablak 2020, Góry Bystrzyckie

  Od: Do:

  Zapraszam Was na kameralny off-roadowy zlot w Górach Bystrzyckich, dokąd łatwo i w miarę szybko dojedziecie zarówno z południa kraju, jak i centrali.

  Zlot ma charakter integracyjny, jednak nie zabraknie oczywiście jazdy w terenie.

 • ZORZA POLARNA NA ISLANDII

  Od: Do:

  Zapoluj na zorzę polarną w przepięknej scenerii Islandii! Podczas tej wycieczki na Islandię zobaczysz zimowe krajobrazy Parku Narodowego Thingvellir, Geysir, malownicze wodospady i czarną plażę. Na obserwację zorzy udamy się z dala od miejskich świateł - do lodowej laguny, w okolice Vik i wodospadu Selfoss.

 • CROSS USA

  Od: Do:

  Wyprawa po USA – od Los Angeles po Nowy Jork. Ponad 10000 km - z zachodu na wschód, a po drodze zobaczysz wszystko, co najciekawsze: wybrzeże Pacyfiku, Park Narodowy Yellowstone, szalone Las Vegas, tysiącletnie sekwoje, kaskady Niagary i głowy prezydentów wyrzeźbione w skale. Zejdziesz w głąb Wielkiego Kanionu Kolorado, spotkasz mormonów w Salt Lake City, odwiedzisz rodzinę w Chicago i pospacerujesz wśród wieżowców Manhattanu.

 • II Gruz Rally Romania

  Od: Do:
  Proletaryusze ofrołdu łączcie się!
  Druga edycja imprezy, która za życia stała się legendą ;)
  Gruzem, gratem, ulepem, tanim daily, skuterem, czymkolwiek - byle wspólnie z innymi wariatami. Dalej, wyżej, śmieszniej! Zdobądź rumuńskie Karpaty, chłoń zapach benzyny o poranku, kurzu w ciągu dnia, a palinki i cudnego Cotnari z kartonu wieczorem. Siedem dni w krainie nonensu. Razem udowodnimy, że off-road i przygoda nie są zarezerwowane dla wyższych sfer, a odkrywać piękne miejsca i biwakować ponad chmurami można również mając do dyspozycji Cinquecento, Tico, czy Felicię.
 • ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie

  Od: Do:

  Niecodzienna wyprawa na Islandię - terenówką przez interior. W tej surowej krainie lodowców oraz wulkanów zobaczysz nie tylko osobliwości natury, ale również doświadczysz poczucia wolności i przestrzeni. Poznasz wyspę z jej najpiękniejszej strony, wolnej od cywilizacyjnego zgiełku. W programie m.in. niesamowicie kolorowe góry Landmannalaugar, gorące źródła, pola lawy, lodowiec, przejazdy szutrowymi drogami i malownicze Fiordy Zachodnie.

 • XXIX Maramuresz Jesień

  Od: Do:

  Jeżeli byłeś już na tej imprezie, to wiesz, czego się spodziewać, jeżeli nie – zachęcam do przeczytania kilku poniższych zdań.

 • II Gruz Rally Trophy Polska Złota Pleśń

  Od: Do:

  Nasze Damy i Huzary ginęli i zwyciężali w marcowey akcyi roku Pańskiego 2021 na ziemi niczyiey, po stokroć przeklętey, gdzie głód jeno, glina nieużyta i czarownice na sabat zlatywać się chętne. Czekamy na kolejnych Rycerzy Niepokalanej gotowych na swoich rumakach rzucić wyzwanie ziemi. TEJ ziemi...

 • Diablak 2021 - SABAT

  Od: Do:

  Początek listopada to ostatni moment, gdy można jeszcze odnaleźć ślady złotej polskiej jesieni – resztki kolorowych liści, ciepłe światło nisko wędrującego słońca, czy pokryte poranną rosą pajęczyny...